Ana içeriğe atla

Tiyatro Topluluğu

Tiyatro nedir? En basit tanımıyla kültürlerin, insanların, duyguların aynasıdır. Tiyatro sizi görmediğiniz coğrafyalara götürebilir, tanımadığınız insanlarla tanıştırabilir ve daha önce hissetmediğiniz duyguları hissettirebilir. Bu bağlamda tiyatro bir yoldur. Üniversitemizde bu yolda yürüyen insanların birleştiği yer TEDÜ Tiyatrodur.

2012'den bu yana aktif çalışmalarını devam ettiren TEDÜ Tiyatro topluluğu gerek Devlet Tiyatroları sanatçıları ve hocalarıyla çalışarak gerek kendi içinde hocasız oyunlar çıkararak çalışmalarını çeşitli metodlarla sürdürmüştür. Metinli oyunlara hazırlanmanın yanı sıra tiyatro tarihi, dramaturji, doğaçlama ve imgelem, beden ve  hareket atolyelerini planlayıp uygulayan ekipler de kurmuştur. Bünyesindeki TEDÜ Mutfak adlı oluşumda da skeç yazıp oynama eğilimindeki insanları bir araya getirmiş ve çeşitli imkanlar sağlamıştır.

Bütün bu süreçte yapılan her şeyin birlikte yapılması ve çıkarılan üründe herkesin emeğinin olması ekibin birlik ve beraberlik duygusunu fazlasıyla geliştirmiştir. Eminiz ki bu konuda hevesli kişilerin katılımıyla bu hisler daha da gelişecektir.

TEDÜ Tiyatro bir topluluktan öte bir ailedir.

İletişim: theatre@tedu.edu.tr

Instagram: tedutiyatro