Voleybol Topluluğu

Voleybolla ilgilenen insanları bir araya getirmek, voleybolu sevdirmek ve turnuvalar yaparak üniversitemizdeki spor etkinliklerini arttırmak amacıyla kurulmuştur.

Spor birçok insana göre bir yaşam biçimidir. Tıpkı beslenmek gibi sporda zorunlu bir ihtiyaç gibi hayatımızın olmazsa olmazlarındandır sayılabilir. Hem sahada, hem de sosyal yaşamda sağlanacak uyum ve birliktelik duygusu, takımın başarısı için çok önemlidir. Voleybol, başarı için oyuncuların birbirlerine karşı anlayış ve uyumlu olmalarını zorunlu kılan ender spor türlerinden biridir.Uzun ve kısa vadede hedef belirleyip, bu hedeflere ulaşma konusunda yöntem geliştirmeyi öğretir. Hem bireysel hem de takım olarak hedef koymayı ve bu hedeflere ulaşmak için grupla birlikte çalışma becerisini kazandırır.

Dolayısıyla, topluluğumuz lig turnuvaları düzenlemeyi, okul takımımız oluştuğu takdirde Üniversiteler arası lig oluşturmayı, ülkemizi temsil eden tanınmış birtakım voleybolcuları okulumuzda ağırlamayı ve spor salonumuzda düzenli olarak antrenmanlar yapmayı amaçlamaktadır. TEDÜ ailesindeki tüm voleybol severleri topluluğumuz çatısı altında buluşturmayı amaçlıyoruz.

İletişim: voleybol@tedu.edu.tr

Sosyal Medya:

Instagram